I tato slova budou o tom

Třeba si i informace sami dohledáváte nebo prostě dáte na okruh svých přátel či influencerů. Které sledujete a chcete to prostě dělat jako oni. Nebo vás tíží svědomí a už jste se prostě dnes rozhodli, že s tím začnete něco dělat. Buďte ve střehu, informací je mnoho a musíte je postupně napichovat na svůj meč ekologie, abyste stihli vše vstřebat a dělat co nejlépe. Samozřejmě nic nemůže být zcela dokonalé, ani my nejsme, protože jinak by na světě byla nuda. Odlišovat se přece je také moderní. V otázce ekologie ale tomu tak není. Nebo je? Odlište se od svých současníků a začněte něco dělat. Poraďte babičce v supermarketu, že ty banány opravdu nepotřebují pytlík. Kupte svojí mamince látkovou tašku s hezkým designem, kterou bude nosit radši než nějakou igelitku s nápisy. Kupte na oslavu jedlé nádobívýhodné sady místo toho plastového.

174_banner-1364x1024-kombinace-02

Nebojte se, je prověřené

Ano, jedlé nádobí se nezalekne ani horkého, ani studeného nápoje nebo jídla. Snese ho. Samozřejmě v nějakém čase, ale snese ho. Dobrý pokrm určitě stejně na talíři nevydrží déle než půl hodiny. Tak se do pokrmu pusťte a pak se pusťte i do svého jedlého talíře. Ano, můžete ho sníst a s ním i použitý příbor. Pokud už nemůžete, nevadí, můžete je vyhodit do bioodpadu nebo na kompost a do několika týdnů bude po nich.

54_bez-nazvu2

Jedeme v tom společně

Nesuďme druhé, ale sami udělejme něco lépe než ostatní. Věnujme se chvíli něčemu pro naše budoucí zdraví a pro budoucí zdraví našich potomků. Je to přece tak důležité, musíme to vidět, že se dnes čím dál více umírá na rakovinu a v čím dál nižším věku. Je to velice smutné, ale lidstvo se této otázce doposud málo věnovalo. Všechno souvisí se vším, a proto je nejlepší začít od začátku. Věnovat se a třeba už si i objednat něco, co nás na cestě k ekologii povede. Třeba látkovou tašku. Nebo jedlé nádobí, kterým nahradíme to jednorázové plastové.